Bahçelievler Su Kaçağı Tespiti

Bahçelievler su kaçağı tespiti evinizi kırmadan dökmeden su arızası olan bölgeyi bulma için servis veren tesisatçıların telefon numarası 0551 231 83 55 tir. Bahçelievler tesisatçı firmamızda temiz ve pis su kaçaklarını bulabilecek cihazlara sahibiz bizi arayın detaylı bilgi alın.

Bahçelievler su kaçağı cihazlı tesisatçı
Bahçelievler kameralı tesisatçı
Bahçelievler cihazla su kaçağı bulma
Bahçelievler robotlu tesisatçı
Bahçelievler su kaçağı arızası bulan tesisatçı
Bahçelievler makineli tesisatçı
Bahçelievler su arıza bulma makinesi
Bahçelievler kaçak su bulma tesisatta
Bahçelievler su kaçağı kontrol yapan ustalar
Bahçelievler su tesisatı kaçak bulan tesisatçı

Bahçelievler Su Tesisat Kaçağı Tespiti

Yapı içerisinde istenmeyen durumlar arasında yer alan su kaçağının tespiti ve sorunun çözümü çok hassas bir işlemdir. Su kaçağına neden olan birçok faktör bulunmaktadır ve bu nedenlerin belirlenmesi çözüme ulaşabilmek adına çok önemlidir. Tesisatın kurulumu aşamasındaki montaj ve işçilik hataları, malzeme kalitesinin düşüklüğü, malzeme üretim ve lojistik süreçlerinde meydana gelebilecek hatalar, tesisat bakımlarının zamanında yapılmaması gibi durumlar su kaçaklarına neden olabilmektedir. Bu kaçakları anlayabilmek bazen kolay olmayabilir ancak birkaç unsuru göz önüne alarak kaçakların farkına varılabilir. Bahçelievler su kaçağı tespiti yaparken yapı içerisindeki ve yüzey ve diğer kısımlarda meydana gelen ani deformasyonlar, nem ya da küf gibi faktörler, banyo ve tuvalet kısımlarındaki fayans drenajlarındaki olağanüstü renk değişimler dikkate alınmalıdır. Yine kullanılan su miktarının aynı olmasına rağmen su faturaları miktarında bariz derecede artışlar meydana gelmesi bu konuda fikir vermiş olacaktır.

Bu süreçteki Bahçelievler su kaçağı tespiti işini ve gerekli müdahale işlemlerini yetkili ve alanında uzman kişilerin yapması doğru bir davranış olacaktır. Eski dönemlerde tesisat içerisindeki kaçağın tespitinde son derece ilkel yöntemler kullanılırdı. Bu yöntemlerde ustanın tecrübesi ve kaçak belirtileri dikkate alınarak müdahale edilir ve tahminler sonucunda bir bölge kırılır ve kaçak olup olmadığına bakılırdı. Bu tarz işlemler ise hem ortaya çıkan hasarı artırmakta hem de onarım sürecinin çok daha uzun sürelerde gerçekleşmesine neden olmaktaydı.Teknolojik gelişmeler sonucunda ortaya çıkan nitelikli ekipmanlar sayesinde kaçağın bulunduğu yer kolaylıkla ortaya çıkarılmakta ve yapıya büyük çaplı hasar vermeden sorun çözülebilmektedir. Kullanılan ekipmanlar müdahale edilecek sisteme göre değişmekte olup temiz suyun geçtiği tesisatta manometreli cihaz ve akustik dinleme cihazı tercih edilmekte ve bu sistem içerisindeki kaçağın tespiti ve onarım işlemleri kısa süre içerisinde tamamlanabilmektedir.

Atık suların taşındığı tesisatlarda ise sistemin zorluğu ve yapılacak iş ve işlemlerin daha fazla özenli olması gerekeceğinden süreç biraz daha uzayabilmektedir. Temiz su tesisatında suyun sesi dinlenir ve kaçak yeri bulunur, atık su tesisatında ise kaçak tespitinde tesisat içerisinde deformasyonlar, conta yıpranmaları, delinmeler bulunmakta ve ona göre müdahale yapılmaktadır. Yapılan işlemler tamamlandıktan sonra sızdırmazlık testi yaparak sistemin güvenilir bir şekilde çalışıp çalışmadığı mutlaka kontrol edilmelidir. Aksi halde çok daha kötü hasarlar ortaya çıkabilmekte ve maddi kayıplar artabilmektedir. Bahçelievler su kaçağı tespiti hizmeti veren firmaların yaptığı işlemler için bir sözleşme düzenleyerek tesisatın belirli bir sürede olsa garanti altına almak oluşabilecek maddi kayıpları azaltmak adına yerinde bir davranış olacaktır.

Be the first to comment

Leave a comment

Tıkla ARA : 0551 231 83 55